Kontrola pracowników

Na każdym kroku można usłyszeć o nieuczciwych pracodawcach, którzy nie wypłacają wynagrodzenia, nie dbają o atmosferę w pracy lub ociągają się z zawarciem umowy. Za to o wiele rzadziej mówi się o pracownikach, którzy okazali się nielojalni wobec swoich przełożonych. Naciągane CV, rozpowszechnianie danych, liczne przywłaszczenia czy nieprzestrzeganie zakazu konkurencji. To zaledwie kropla w morzu niesubordynacji pracowniczych. W takiej sytuacji prywatny detektyw może okazać się remedium na nieuczciwe osoby, które chcą pracować w Twojej firmie. Dowiedz się więcej, jak skutecznie walczyć z oszustami! 

Postaw na kontrolę pracowników już na etapie rekrutacji 

Rozpoczynając rozmowę kwalifikacyjną, zweryfikuj pracownika od A do Z dzięki pomocy prywatnego śledczego. Pozyskanie jak największej ilości informacji o kandydacie to klucz do tego, aby nawiązać owocną współpracę na lata. 

Kontrola pracowników

Osoby aplikujące do nowej pracy, coraz częściej zgrabnie ubarwiają swoje CV o dodatkowe umiejętności. Przez co jeszcze trudniej wykryć rekrutującemu ewentualne nieścisłości zawarte w życiorysie potencjalnego pracownika. Właśnie wtedy pomoc detektywa jest niezastąpiona. Może on bowiem sprawdzić dla nas informacje na temat przebytych kursów oraz autentyczność certyfikatów. Zawodowy śledczy ustali także powody zmian poprzednich miejsc pracy. Dowie się, czy kandydat był w przeszłości karany, pozyska informacje na temat jego stanu majątkowego, historii kredytowej oraz sprawdzi, czy między przyszłym pracownikiem a konkurencją występują jakiekolwiek powiązania. W skrócie – z agencją detektywistyczną sprawdzisz pracownika na wylot.

Zaufany pracownik a kontrola detektywistyczna

Myślisz, że w Twojej firmie od lat pracują sami zaufani i lojalni pracownicy? Nic bardziej mylnego. Statystyki pokazują, że osoby, które są zatrudnione w firmie od 3 do 5 lat, czują największą swobodę. To oni najczęściej wynoszą poufne dane, sprzedają informacje o klientach i kontrahentach czy nadużywają sprzętu firmowego do prywatnych działań. Jeśli podejrzewasz swoich podwładnych o nieprzyzwoite zachowanie, które działa na szkodę Twojej firmy, możesz liczyć na pomoc detektywa Lublin. Należytą ochronę firmy mogą zapewnić okresowe monitoringi pracowników. Podczas takiej obserwacji z łatwością ustalisz czas, jaki dana osoba faktycznie poświęca na pracę, dokąd zostają sprzedawane dane oraz czy urządzenia biurowe są używane w należyty sposób.

Kiedy jeszcze warto wezwać detektywa?

– wykorzystywanie zwolnienia lekarskiego niezgodnie z jego przeznaczeniem,
– naruszenie klauzuli poufności danego przedsiębiorstwa nawet po ustaniu zatrudnienia,
– niewypełnianie przez pracownika należytych obowiązków.

Detektyw od kontroli pracowniczej to gwarancja niezawodnego i rzetelnego wywiadu, który pozwoli Ci odkryć prawdę. Prywatny śledczy może bez przeszkód przetwarzać dane osobowe osób śledzonych, ze względu na art. 8 i 25a ustawy o usługach detektywistycznych, które zezwalają na tego typu działania. Warto powierzyć trudne sprawy pracownicze profesjonalistom, zanim będzie za późno. Oddając swoją firmę pod opiekę detektywów, masz pewność, że wrażliwe dane oraz sprzęt będą bezpieczne.